• baner3.png
  • baner1.png
  • baner2.png
  • baner4.png
No articles are found!
Dzisiaj116
Wczoraj261
W tym tygodniu377
W tym miesiącu3118
Razem:435104

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

30 września - POLSKI DZIEŃ MUZYKI COUNTRY!

‪#‎polskidzienmuzykicountry‬! - 30.09
Muzyka Country daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy! I powtarzać to będę do końca życia!
To muza, która niestety w świadomości większości Polaków zatrzymała się na etapie utworów Dolly Parton, Kenny Rogersa, Hanka Williamsa z lat ... ho, ho, ho, a może i więcej... i gdy pada pytanie: 
- Co śpiewam - ja odpowiadam, że Country – i patrzą na mnie jak na kosmitę… 
Dopiero po koncercie podchodzą do nas z oczami jak pięciozłotówki i znów pytają, niedowierzająco, lecz tym razem z bananem na twarzy:  
- To tak brzmi to country??? :-) 
Dzięki koncertom, płytom i udostępnianym przez naszych Fanów filmikom możemy udowadniać, że Country to bardzo smaczny tygiel dźwięków i rytmów, ponieważ zawiera w sobie przeróżne ‘składniki’ muzyczne: począwszy od bluesa, a na jazzie skończywszy (wie o tym wielu muzyków po V-tym Wydziale Jazzowym, którzy przewinęli się przez nasz band, że przygotowanie godzinnego repertuaru to ok. miesiąc żmudnej pracy – bez ‘kwitów’! - of course :-) :-P ) wcale nie takie ‘ekskluzywne disco-polo’ – jak mawiają ignoranci. Proponuję zatem utworzyć play-listę (na początek niech będą nasze dwa utworki - mimo, że nie polskie, ale za to autorskie!), w wolnym i szybkim tempie, by również i tanecznie spędzić ten dzień. 
https://www.youtube.com/watch?v=NlLb8PrT6WQ 
https://www.youtube.com/watch?v=QNYznVj7KmY

Szanowni Countrowcy! 
Dorzucajcie swoje kolejne muzyczne propozycje do play-listy dla świętujących dziś POLSKI DZIEŃ MUZYKI :-D 
Emotikon grNiech nas poznają i usłyszą na całym świecie!!!

Ala Boncol & Koalicja

 

A o co chodzi z tym Polskim Dniem Muzyki Country? Już wyjaśniam poniżej:

W tym roku, po raz pierwszy święto muzyki country (obchodzone na świecie jako International Country Music Day) będzie miało swoją polską odsłonę. Dzieje się tak za sprawą środowi
ska miłośników tego muzycznego gatunku, które poprzez proklamację Polskiego Dnia Muzyki Country, chce przypomnieć o bogatej historii związanej z country 
w Polsce, jak również przełamać stereotypy z nim związane. Polski Dzień Muzyki Country od dziś będzie obchodzony rokrocznie 30 września. Inicjatywę poparli już najwybitniejsi wykonawcy country w kraju, m.in. Michael Lonstar, Tomasz Szwed, Cezary Makiewicz oraz Alicja Boncol.

Country, najpopularniejsza odmiana amerykańskiej muzyki rozrywkowej, od lat ma w Polsce wielu entuzjastów. Przez ostatnie cztery dekady do kraju nad Wisłą zawitała cała rzesza światowej sławy artystów, rodzime imprezy masowe związane z tym gatunkiem rokrocznie gromadzą tysiące fanów z kraju i zagranicy, a polscy artyści tego nurtu znajdują uznanie 
w oczach zagranicznej publiki. Mimo to country w Polsce pozostaje obszarem nękanym przez szkodliwe stereotypy, wynikające z niskiej świadomości społecznej na temat jego wpływu na inne, bardziej popularne w Polsce gatunki (takich jak np. blues czy jazz), jak również skojarzenia z mało wartościową, pozbawioną głębszego sensu muzyką - niemającą związku ze słowiańską wrażliwością. W istocie country to nie tylko ambitna muzyka międzypokoleniowa, ale i uniwersalne, angażujące teksty, przystępne, choć niepozbawione finezji melodie oraz nierzadko wirtuozerskie wykonania.

Przedstawiciele fanów country w Polsce postulują, aby data 30 września była obchodzona 
w naszym kraju jako Polski Dzień Muzyki Country, którego celem jest integracja środowiska (słuchacze, artyści, promotorzy, menedżerowie, organizatorzy wydarzeń), podniesienie świadomości Polaków na temat country i znaczenia tej muzyki w Polsce (w tym wiedza 
o artystach, reprezentatywnych inicjatywach) oraz edukacja fanów muzyki na temat źródeł 
i odmian tego gatunku.

- Polski Dzień Muzyki Country to idea, która doskonale oddaje ducha tej muzyki. Jesteśmy środowiskiem, które stawia na szczerość i spontaniczne, wspólne działanie w słusznej sprawie. Nowe święto, będące totalnie oddolną inicjatywą, ma za zadanie przypomnieć 
o naszym istnieniu oraz zmieniać szkodliwe stereotypy, wynikające z nieznajomości polskiego country i country w ogóle. Dajcie tej muzyce szansę, a na pewno nie pożałujecie! - przekonują organizatorzy akcji: Wojciech Sobczak-Wojeński - autor bloga PociągDoCountry.pl oraz Robert Kashmiri i Hubert Sójka - administratorzy Forum Muzyki Country countrymusic.pl.

Wsparcie dla nowopowstałej inicjatywy można ukazać poprzez wykonanie zdjęcia nawiązującego do estetyki country&western (np. w kapeluszu kowbojskim, koszuli w kratkę, w kowbojkach, z czymkolwiek pozostającym w stylistyce muzycznej bądź westernowej) lub skopiowanie logotypu akcji i opublikowanie materiału graficznego w mediach społecznościowych (portale Facebook i Instagram) z hashtagiem #polskidzienmuzykicountry.

***

Więcej informacji udziela: 
Wojciech Sobczak-Wojeński 
blog Pociąg Do Country
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2015.09.20

Informacja ze strony siemianowickiego SCK-u:
W niedzielę 20 września w 
Siemianowickim Centrum Kultury - Bytków odbędą się VII Gody Siemianowickie - Międzynarodowe. Podczas imprezy wystąpią: Damian HoleckiAlicja Boncol & KOALICJA, big band Siemion Band oraz Bogusław Musiolik. Początek imprezy - godzina 16.00. Bilety w cenie 25 złotych do nabycia w kasie SCK Bytków.
Zapraszamy na nasz koncert o ok. godz. 18.00! :-D 

Już w tę sobotę

kroi się kolejna fajna impreza z moim i Koalicji udziałem. 
Serrrrrrrrdecznie zapraszamy do Czeszowa k/ Wrocławia
29.08.2015 r. o godz. 19.00 

Śnieżka countrowa czeka na Was gotowa :-)

Już w ten łyk-end...! :-D

Zajawka - Piknik Country

Na życzenie Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk zamieszczam
zajawkę dot. Święta Country, które w tym roku przypada w dniach od 24 do 26 lipca. 
Zapraszam już w piątek, niestety nie będzie mnie tam w tym roku z moim
super Bandem - Koalicją, ponieważ zostałam zaproszona tylko do wzięcia udziału
w przedstawieniu pt. "Piknikowy sklep muzyczny". 
Zapraszam! A w ten weekend widzimy się kolejno w

Wyszanowie - 18.07.2015 r. o godz. 19.00 (gm. Wieruszów)
i w Pakosławiu - 19.07.2015 r. o godz. 20.30! :-)
ZAPRASZAMY!!!

 Ala Boncol i Koalicja projekt i wykonanie: